BayWa to międzynarodowy koncern o profilu handlowo-usługowym, którego głównymi segmentami działalności są rolnictwo, energia i budownictwo. Koncern BayWa działa na wszystkich kontynentach, jego główna siedziba mieści się w Monachium.


O koncernie BayWa w kilku słowach

BayWa to międzynarodowy koncern o profilu handlowo - usługowym, którego głównymi obszarami działalności są: rolnictwo, energetyka i budownictwo. Siedziba powstałej w 1923 r. firmy znajduje się w Monachium, ale spółka działa na wszystkich kontynentach, min. w Stanach Zjednoczonych, Nowej Zelandii od niedawna także w Afryce. Od 4 lat jesteśmy też w Polsce. 

 

Największe obroty koncern osiąga w sektorze rolno-spożywczym. Do głównych działalności należą handel środkami produkcji rolnej oraz promocja i sprzedaż produktów rolnych zaczynając od pola aż po przemysł przetwórczy kończąc. Poza głównym rynkiem w Niemczech i Austrii, BayWa operuje międzynarodowo i należy do 10 największych na świecie dystrybutorów  produktów rolno-spożywczych oraz środków do produkcji rolnej. Jest także największym dostawcą owoców pestkowych w niemieckim handlu detalicznym. Poprzez udział w nowozelandzkiej firmie Turners & Growers uczestniczy w światowym handlu owocami, 

 

Energetyka to drugi kluczowy sektor działalności firmy BayWa. Dział “Energia” zajmuje się handlem olejami opalowymi i napędowymi oraz peletami i smarami.  Jest też operatorem sieci stacji benzynowych: w Niemczech (stacje BayWa i AVIA), w Austrii poprzez udziały w koncernie RWA stacje pod nazwą GENOL. Energie regeneratywne stanowią drugi ważny zakres działania. Poprzez zależną spółkę “BayWa r.e.” utrzymującą oddziały w rożnych krajach europejskich oraz Stanach Zjednoczonych, firma operuje w sektorach energii wiatru, energii słonecznej, bioenergii oraz energii geotermalnej.

 

Trzeci segment działalności firmy BayWa stanowi handel materiałami budowlanymi. Tu BayWa jest liderem rynku w Niemczech i Austrii. Handel materiałami budowlanymi i ogrodniczymi prowadzony jest poprzez udziały w firmie BayWa Bau-&Gartenmärkte GmbH & Co. KG. Na rynku materiałów ogrodniczych, budowlanych i budulcowych BayWa jest ważnym franczyzodawcą.

 

Więcej o firmie BayWa, strategii firmowej i głównych celach dowiesz się na stronie www.baywa.com (angielski / niemiecki)