15 września 2016 odbył się Dzień Kukurydzy organizowany przez Opolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Łosiowie, Zakład Rolno - Usługowy "Janów" oraz firmę "Agropol" Sp.J.
A ponieważ przede wszystkim świętowaliśmy Dzień Kukurydzy, na polu produkcyjnym firmy "Agropol", zasianym kilkudziesięcioma odmianami kukurydzy, można było rośliny obejrzeć, porównać, dowiedzieć się szczegółów na temat ich cech użytkowych i agronomicznych. 


BayWa jako jeden z wystawców pokazała odmiany, które ma w swojej ofercie na wyłączność. Na Poletkach zaprezentowane zostały również dwie nowości w naszej ofercie. Nasz Zespół natomiast informował o innych nowościach i ofercie całościowej.

W programie spotkania znalazły się między innymi dwa ciekawe wykłady: "Woda i rolnictwo wobec zmian klimatu” oraz "Tendencje zmian w technice uprawy roli i siewu". W trakcie prezentacji omówione zostały techniki przygotowania różnej klasy gleb pod siew m. innymi rzepaku i jednocześnie na zaprezentowanych filmach można było zobaczyć jak maszyny wystawione na przyległej łące prezentują się w czasie pracy na polu.

 

Rafał Sadowy zaprezentował naszą nową ofertę wyłącznościową kukurydzy: Fashion i Bilizi.

Marcin Walewski przedstawił dedykowany dla kukurydzy - stosowany także z powodzeniem w innych uprawach - nawóz YARA MILA MAIS.

Serwis informacyjny i techniczny zapewnili: Paweł Dziergas i Mariusz Młynarczyk, wspierani przez Beatę Manycz, Malwinę Wolska - Leroch i Mateusza Jakuska.

Dziękujemy wszystkim, którzy nas odwiedzili i zapraszamy do dalszego kontaktu i współpracy.